صفحه اصلی   |   اخبار    |   امتحانات    |   آموزش    |   گالری تصاویر    |   معرفی کارکنان    |   قوانین و مقررات    |   تماس با ما    |   درباره ما    |   جستجو    |      
سه شنبه 28 دي 1400 - 15 جمادی الثانی 1443 - Tue 18 January 2022   ساعت ورود:   01:12:59
  آرشیو سوالات

 اول
 دوم
 سوم
 چهارم
 پنجم
 ششم


  موضوعات

 پیام های آسمانی
 روان شناسی
 ادبیات فارسی
 علم و فن آوری
 ریاضیات
 تاریخ، جغرافیا و اجتماعی
 مطالب جالب
 بازی وسرگرمی
 بهداشت و سلامت
 فرهنگی و هنری
 مناسبت ها
 تعلیم و تربیت
 اخبار مدرسه
 مدیریت

  روز تولد
تولدتون مبارک تمام لحظه هایتان سر شار از شادی ونشاط

عمران قانع

روز تولد: 10 بهمن

امیر سام جابری

روز تولد: 19 بهمن

محمد علی ایزدی

روز تولد: 21 بهمن

طاهر رحیم زاده

روز تولد: 24 بهمن

مبین داودی

روز تولد: 26 بهمن  لیگ برتر ایران جام خلیج فارس
 

  تاثیر ورزش بر مهارت‌های عددی در کودکان!
زمان انتشار: 26 فروردين 1400 - 14:44:10       موضوع: تعلیم و تربیت

تاثیر ورزش بر مهارت‌های عددی در کودکان!

تاثیر ورزش بر مهارت‌های عددی در کودکان!

 
 
✅ بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه استرالیای جنوبی، مشارکت بیشتر در ورزش در میان کودکان با عملکرد تحصیلی بهتر مرتبط است.
 
✅ اولین تحقیق در جهان که با مشارکت دانشگاه فناوری و دانشگاه سیدنی انجام شد، نشان داد که کودکان بومی که بیش از چهار سال، هرسال به‌صورت سازمان‌یافته ورزش می‌کردند، در مقایسه با کودکانی که ورزش کمتری می‌کردند، دارای مهارت‌های عددی بهتری بودند.
 
 
✅این مطالعه از داده‌های چهار بخش پیاپی مطالعه طولی کودکان بومی استرالیا، که شامل ۳۰۳ دانش‌آموز (با سن پایه پنج‌ تا ۶ سال) بود، برای ارزیابی مشارکت ورزشی گروهی در برابر عملکرد تحصیلی در نتایج استاندارد برنامه ملی سنجش (NAPLAN) و محاسبه (PAT) استفاده کرد.
 
✅ مشارکت ورزشی با عملکرد شناختی و حافظه بهتر در بسیاری از جمعیت کودکان مرتبط است اما این تحقیق، اولین مطالعه‌ای است که ارتباط مفید بین مشارکت مداوم در ورزش و عملکرد تحصیلی در میان کودکان بومی را تایید می‌کند.
 
 
✅ محقق اصلی این تحقیق، دکتر دات داموید می‌گوید: «ورزش کردن همیشه از اهمیت فرهنگی زیادی برای مناطق بومی (کودکان بومی و جزایر تنگه تورس استرالیا) برخوردار بوده است، بنابراین درک اینکه چگونه ورزش می‌تواند باعث افزایش مهارت عددی در بین کودکان شود، اقدامی ارزشمند در جهت بهبود سلامت و کاهش آسیب‌هاست.»
 
✅ وقتی کودکان ورزش می‌کنند، آنان ساختارهای اجتماعی یک تیم، نحوه کار در چارچوب قوانین، نحوه تمرکز توجه خود و راهبردهای اصلی موفقیت را یاد می‌گیرند.
 
 
✅ وی افزود: جالب اینجاست که وقتی کودکان ورزش می‌کنند، آنان نه‌تنها قسمت‌هایی از مغز را که درگیر یادگیری هستند، فعال می‌کنند، بلکه به‌طور ناخواسته محاسبات ریاضیاتی مانند «چقدر زمان بازی باقی‌مانده است؟» و «چند امتیاز برای برنده شدن، نیاز داریم؟» را تمرین می‌کنند و این همان چیزی است که می‌تواند به بهبود مهارت عددی کمک کند.
 
✅ بومیان این مناطق، بخش زیادی از ورزشکاران تیم‌های برتر ورزشی استرالیا را تشکیل می‌دهند. درحالی‌که نماینده  فقط حدود ۳درصد از جمعیت هستند، آنان ۹ درصد از بازیکنان لیگ فوتبال استرالیا (AFL) و ۲۲ درصد از بازیکنان State of Origin (بهترین مسابقات سالانه لیگ راگبی بین دو تیم نماینده ایالت استرالیا، آبی‌های نیوساوت ولز و مارون‌های کوئینزلند) را تشکیل می‌دهند.
 
 
✅ جان اوانز، محقق و استاد آموزش بهداشت بومی در دانشگاه فناوری سیدنی گفت: «تشویق به فعالیت ورزشی می‌تواند فواید دیگری نیز برای سلامتی و رفاه داشته باشد.»
 
✅ پروفسور اوانز افزود: ورزش کردن، احساس تعلق ایجاد می‌کند و عزت‌نفس، انسجام و هدف را می‌سازد. این امر به‌ویژه برای افرادی که در مناطق روستایی و دورافتاده زندگی می‌کنند، جایی که فرصت‌های تعامل اجتماعی و فعالیت‌های ساختاری محدود می‌شود، بسیار مهم است.
 
 
✅ وی گفت: «اگر بتوانیم راه‌هایی را برای تشویق به مشارکت بیشتر در بین جوامع بومی به وجود آوریم، درحالی‌که موانع اصلی مانند هزینه‌های مالی و کمبود حمل‌ونقل را حذف کنیم، می‌توانیم زندگی سالم‌تر و جوامع منسجم‌تری ایجاد کنیم و همچنین عملکرد تحصیلی را در میان کودکان بومی بالا ببریم/ایسنا

نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.

فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)

آدرس وب سایت یا وبلاگ (اختیاری)

http://

نظر شما

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:  ورود
نام کاربری:
رمز عبور:  اوقات شرعی به افق لار
 

  تقویم شمسی
 

  دیکشنری آنلاین
 

  نمایش آمار بازدید
 

 
           

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است